Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie, integracji z usĹugami firmy Google. WiÄcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatnoÂści i cookie
Jest to pakiet programów do wymiarowania płaskich połączeń stalowych i automatycznego tworzenia rysunków wykonawczych DXF płaskich połączeń stalowych według Eurokodu zgodnie z normami: PN-EN 1993-1-8:2006 oraz PN-EN 1992-4:2018-11.
Klient może nabyć caly pakiet oprogramowania, który zawiera wszystkie moduł programu Eurozłącza. Może również stworzyć własny zestaw, dobierając interesujące go elementy. Wszystkie moduły są również dostępne w ramach licencji rocznych. W ramach stanowiska komputerowego czyli jednej aplikacji, można dowolnie łączyć ze sobą moduły w licencji wieczystej z modułami w licencji rocznej.
Czytaj więcej o programach wchodzących w skład pakietu:
Połączenia na przykładkę lub do żebra, spawane lub na śruby, wymiarowane na zadany zestaw sił poprzecznych z uwzględnieniem momentu lub na nośność elementów łączonych.
Połączenia z przykładkami, nakładkami oraz ewentualnym użebrowaniem środnika słupa, spawane lub na śruby, wymiarowane na zadany zestaw sił poprzecznych z uwzględnieniem momentu lub na nośność elementów łączonych.
Połączenia użebrowane, spawane bezpośrednio lub śrubowe z użyciem blachy czołowej, wymiarowane na zadany zestaw sił poprzecznych z uwzględnieniem momentu lub na nośność elementów łączonych.
Połączenia z nakładkami i przykładkami, spawane lub na śruby, wymiarowane na zadany zestaw sił poprzecznych z uwzględnieniem momentu lub na nośność elementów łączonych.
Połączenia użebrowane, spawane bezpośrednio lub śrubowe z użyciem blach czołowych, wymiarowane na zadany zestaw sił poprzecznych z uwzględnieniem momentu lub na nośność elementów łączonych. Sprawdzana sztywność połączenia. Profile - dwuteowniki.
Połączenia typu Y, T, K, N, KT, spawane lub na śruby, wymiarowane na zadany zestaw sił poprzecznych z uwzględnieniem momentu lub na nośność elementów łączonych. Profile pasów – dwuteowniki, profile skratowania – kątowniki, ceowniki, rury prostokątne i kwadratowe.
Połączenia typu Y, T, X oraz K, N, KT z odstępem lub zakładem, spawane, wymiarowane na zadany zestaw sił poprzecznych z uwzględnieniem momentów gnących w płaszczyźnie i z płaszczyzny złącza lub na nośność elementów łączonych. Profile pasów i skratowania: rury prostokątne i kwadratowe.
Zakotwienie na śruby kotwiące dwuteownika, zakończonego blachą podstawy, wzmocnionego jednym z wariantów użebrowania lub bez użebrowania, wymiarowane na zadany dwukierunkowy zestaw sił poprzecznych z uwzględnieniem momentów lub na nośność przekroju słupa.
Zakotwienie na śruby kotwiące dwugałęziowego słupa z dwóch ceowników lub dwóch dwuteowników, zakończonego blachą podstawy, wzmocnionego jednym z wariantów użebrowania lub bez użebrowania, wymiarowane na zadany dwukierunkowy zestaw sił poprzecznych z uwzględnieniem momentów lub na nośność przekroju słupa.
Zakotwienie na śruby kotwiące słupa z rury prostokątnej lub kwadratowej, zakończonego blachą podstawy, wzmocnionego jednym z wariantów użebrowania lub bez użebrowania, wymiarowane na zadany dwukierunkowy zestaw sił poprzecznych z uwzględnieniem momentów lub na nośność przekroju słupa.
Zakotwienie na śruby kotwiące słupa z rury okrągłej, zakończonego blachą podstawy, wzmocnionego jednym z wariantów użebrowania lub bez użebrowania, wymiarowane na zadany dwukierunkowy zestaw sił poprzecznych z uwzględnieniem momentów lub na nośność przekroju słupa.
Połączenie doczołowe z użyciem blach czołowych, sztywne lub przegubowe, belki o przekroju z dwuteowników użebrowane, na śruby, wymiarowane na zadany zestaw sił dwupłaszczyznowych z uwzględnieniem momentów lub na nośność elementów łączonych.
Połączenie doczołowe z użyciem blach czołowych, sztywne lub przegubowe, belki o przekroju ze zdwojonych dwuteowników lub ceowników, użebrowane, na śruby, wymiarowane na zadany zestaw sił dwupłaszczyznowych z uwzględnieniem momentów lub na nośność elementów łączonych.
Połączenie doczołowe z użyciem blach czołowych, sztywne lub przegubowe, belki o przekroju z rur kwadratowych lub rur z pary ceowników, użebrowane, na śruby, wymiarowane na zadany zestaw sił dwupłaszczyznowych z uwzględnieniem momentów lub na nośność elementów łączonych.
Połączenie doczołowe z użyciem blach czołowych, sztywne lub przegubowe, belki o przekroju z rur okrągłych, użebrowane, na śruby, wymiarowane na zadany zestaw sił dwupłaszczyznowych z uwzględnieniem momentów lub na nośność elementów łączonych.
Możliwości programu EuroZłącza 6.0
EuroZłącza działają samodzielnie lub jako program wymiarujący połączenia stalowe w systemie ArCADia-RAMA. W trybie współpracy z ArCADia-RAMA do programu EuroZłącza przekazywane są zestawy sił wewnętrznych, a skrócone wyniki wymiarowania prezentowane są w modelu programu statycznego. Zapamiętywany jest też model utworzonego połączenia w programie ArCADia-RAMA. Raporty z wymiarowania w formacie RTF mogą być tworzone w trzech różnych stopniach szczegółowości, z możliwością definiowania ich zakresu przez użytkownika. Program tworzy zaawansowany, dynamiczny szkic projektowanego modelu połączenia.
Program EuroZłącza należy traktować jako pomoc przy obliczaniu sytuacji typowych, które zostały opisane w normie, a sposób weryfikacji nośności wynika wprost z niej. Konfiguracja połączenia, której sposób weryfikacji nośności nie został opisany w normie ani nie wynika wprost z obsługi czy z logiki obliczeń przedstawionych w raporcie z obliczeń, może skutkować niepoprawnymi wynikami. Aplikacja wykrywa większość najczęściej spotykanych tego typu sytuacji i informuje o nich, jednak pełna weryfikacja poprawności dopuszczalności modelu (konfiguracja modelu) leży po stronie użytkownika.
EuroZłącza umożliwiają wykonywanie obliczeń zgodne z procedurami polskiego lub niemieckiego załącznika krajowego. Użytkownik może też zdefiniować własną bibliotekę częściowych współczynników bezpieczeństwa i używać ich w obliczeniach według potrzeb.
Wraz z wynikami obliczeń generowane jest omówienie wytężeń oraz wskazówki projektowe. Konstruktor dostaje wytyczne w jaki sposób należy zmodyfikować projekt, aby zmniejszone zostały wartości przekroczonych wytężeń.
Rysunki DXF
Bazowa (obliczeniowa) wersja każdego z modułów liczących programu EuroZłącza pozwala na generowanie rysunku w formacie DXF. Jest to rysunek wykonawczy połączenia stalowego o większym stopniu dokładności niż domyślny szkic projektowy. Rysunek może być wygenerowany ze wskazaniem wersji standardu pliku DXF – od AutoCAD 2000 do AutoCAD 2013, binarnie lub ASCII. Otrzymany plik jest edytowalny w każdym edytorze obsługującym któryś z tych formatów, np. ArCADia, ArCADia LT, ArCADia PLUS, INTERsoft-INTELLICAD, jak i w dostępnych na rynku programach CAD innych firm. Rysunek taki zawiera niezbędne widoki, rzuty, przekroje, a także detale rysunkowe (opisy, wymiary, odnośniki itp.).
Licencja na nakładkę DXF umożliwia także wygenerowanie specjalnego rodzaju raportu RTF, który zawiera analogiczny tabelaryczny wykaz stali dla elementów dodatkowych styku. Rysunek DXF można też wywołać bezpośrednio z poziomu zdefiniowanego złącza w programie ArCADia-RAMA, bez konieczności ręcznego uruchamiania programu EuroZłącza.
Zobacz jak pracuje sie z programem, więcej filmów znajdziesz na naszym KANALE YouTube.
procesor klasy Intel Core i3 lub AMD Ryzen 3 (zalecany min. Intel Core i5-8500/8-9gen lub AMD Ryzen 5 ZEN2)
8 GB pamięci operacyjnej (zalecane 16 GB lub więcej),
4 GB wolnego miejsca na dysku (zalecany dysk SSD),
karta graficzna kompatybilna 2 GB RAM,
system: Windows 10 64-bit lub Windows 11 64-bit
Do działania programu EuroZłącza 6.0 wymagany jest:
dostęp do Internetu
Program wykorzystuje zabezpieczenia sieciowe. Do aktywacji programu konieczny jest dostęp do Internetu z dowolnego komputera z systemem Windows. Podczas aktywacji użytkownik może dokonać wyboru trybu pracy programu: z dostępem lub bez dostępu do Internetu (tryb offline).
Zobacz procedurę instalowania programów i obsługi licencji sieciowej [PDF.]