Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie, integracji z usĹugami firmy Google. WiÄcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatnoÂści i cookie
Czym jest program EuroZłącza KRATOWO-RUROWE SPAWANE + DXF 2.0?
Program służy do wymiarowania i automatycznego tworzenia rysunku wykonawczego DXF płaskich połączeń stalowych według Eurokodu zgodnie z normą PN-EN 1993-1-8:2006.
Wymiarowane są spawane złącza kratowo-rurowe typu T, Y, X, K, N i KT z odstępem lub zakładem, z rur kwadratowych lub prostokątnych. Wymiarowanie odbywa się na zadany zestaw sił poprzecznych z uwzględnieniem momentów gnących w płaszczyźnie i z płaszczyzny złącza lub na nośność elementów łączonych.
EuroZłącza działają samodzielnie lub jako program wymiarujący połączenia stalowe w programie ArCADia-RAMA. W trybie współpracy z ArCADia-RAMA do programu EuroZłącza przekazywane są zestawy sił wewnętrznych, a skrócone wyniki wymiarowania prezentowane są w modelu programu statycznego. Zapamiętywany jest też model utworzonego połączenia w programie ArCADia-RAMA. Raporty z wymiarowania w formacie RTF mogą być tworzone w trzech różnych stopniach szczegółowości, z możliwością definiowania ich zakresu przez użytkownika. Program tworzy zaawansowany, dynamiczny szkic projektowanego modelu połączenia.
Możliwości programu EuroZłącza KRATOWO-RUROWE SPAWANE + DXF 2.0
Ogólne:
Na podstawie zdefiniowanego przez użytkownika modelu połączenia program umożliwia automatyczne wygenerowanie rysunku warsztatowego złącza w formacie DXF, łącznie z wykazem części złącznych.
Dopuszczalne przekroje dla pasów obejmują rury kwadratowe lub prostokątne.
Dopuszczalne przekroje dla słupków i krzyżulców obejmują rury kwadratowe lub prostokątne.
Dopuszcza się dodatni, minusowy bądź zerowy mimośród węzła.
Obliczenia można przeprowadzić dla węzłów typu T, Y i X oraz K, N i KT, z odstępem lub zakładem.
Jeżeli w węźle zbiega się więcej prętów skratowania niż jeden (węzły X, K, N, KT), to ich osie powinny spotykać się w jednym punkcie.
Nakładki:
Dla pasa kratownicy z rur kwadratowych lub prostokątnych możliwe jest zastosowanie nakładki wzmacniającej górnej (na ściance pasa kratownicy, do której łączone jest skratowanie) bądź nakładek (przykładek) wzmacniających bocznych.
Rysunki DXF
Bazowa (obliczeniowa) wersja każdego z modułów liczących programu EuroZłącza pozwala na generowanie rysunku w formacie DXF. Jest to rysunek wykonawczy połączenia stalowego o większym stopniu dokładności niż domyślny szkic projektowy. Rysunek może być wygenerowany ze wskazaniem wersji standardu pliku DXF – od AutoCAD 2000 do AutoCAD 2013, binarnie lub ASCII. Otrzymany plik jest edytowalny w każdym edytorze obsługującym któryś z tych formatów, np. ArCADia, ArCADia LT, ArCADia PLUS, INTERsoft-INTELLICAD, jak i w dostępnych na rynku programach CAD innych firm. Rysunek taki zawiera niezbędne widoki, rzuty, przekroje, a także detale rysunkowe (opisy, wymiary, odnośniki itp.).
Licencja na nakładkę DXF umożliwia także wygenerowanie specjalnego rodzaju raportu RTF, który zawiera analogiczny tabelaryczny wykaz stali dla elementów dodatkowych styku. Rysunek DXF można też wywołać bezpośrednio z poziomu zdefiniowanego złącza w programie ArCADia-RAMA, bez konieczności ręcznego uruchamiania programu EuroZłącza.
Zobacz jak pracuje sie z programem, więcej filmów znajdziesz na naszym KANALE YouTube.
procesor klasy Intel Core i3 lub AMD Ryzen 3 (zalecany min. Intel Core i5-8500/8-9gen lub AMD Ryzen 5 ZEN2)
8 GB pamięci operacyjnej (zalecane 16 GB lub więcej),
4 GB wolnego miejsca na dysku (zalecany dysk SSD),
karta graficzna kompatybilna 2 GB RAM,
system: Windows 10 64-bit lub Windows 11 64-bit
Do działania programu EuroZłącza KRATOWO-RUROWE SPAWANE + DXF 2.0 wymagany jest:
dostęp do Internetu
Program wykorzystuje zabezpieczenia sieciowe. Do aktywacji programu konieczny jest dostęp do Internetu z dowolnego komputera z systemem Windows. Podczas aktywacji użytkownik może dokonać wyboru trybu pracy programu: z dostępem lub bez dostępu do Internetu (tryb offline).
Zobacz procedurę instalowania programów i obsługi licencji sieciowej [PDF.]