Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie, integracji z usĹugami firmy Google. WiÄcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatnoÂści i cookie
Czym jest program ArCADia-INSTALACJE WENTYLACYJNE - licencja roczna?
ArCADia-INSTALACJE WENTYLACYJNE to oparty na technologii BIM (Building Information Modeling) moduł branżowy systemu ArCADia rozszerzający możliwości programu ArCADia BIM. Program kierowany jest zarówno do projektantów instalacji wentylacyjnych, jak i do wszystkich osób zajmujących się branżą sanitarną i instalacyjną w budownictwie. Użytkownik korzystający z programu ArCADia-INSTALACJE WENTYLACYJNE ma możliwość obiektowego tworzenia rysunków wewnętrznej instalacji wentylacji mechanicznej na rzutach architektonicznych budynku przy jednoczesnym tworzeniu schematów obliczeniowych. Użytkownik ma do dyspozycji bibliotekę elementów stosowanych w instalacjach wentylacyjnych, którą może rozbudowywać i dostosowywać do własnych potrzeb w zakresie stosowanych urządzeń oraz rodzajów materiałów kanałów.
Połączenie specjalistycznych funkcji wykorzystanych w aplikacji do wykonania planów instalacji wentylacyjnych w zakresie doboru i przebiegu kanałów, doboru armatury wentylacyjnej z możliwością przeprowadzania obliczeń i dokonywania sprawdzenia poprawności zaprojektowanej instalacji daje perfekcyjne narzędzie do tworzenia projektów wewnętrznych instalacji wentylacyjnych.
ArCADia-INSTALACJE WENTYLACYJNE jest modułem rozszerzającym możliwości programu ArCADia BIM o zaawansowane funkcje w zakresie projektowania instalacji i systemów wentylacji. Część funkcjonalności programu znajduje się w module głównym:
Zaawansowane możliwości modułu ArCADia-INSTALACJE WENTYLACYJNE:
Sporządzanie rysunków kompletnej instalacji wentylacji mechanicznej, począwszy od czerpni/wyrzutni, przez urządzenia wentylacyjne, po elementy dystrybuujące powietrze do pomieszczeń.
Prowadzenie sieci kanałów wentylacyjnych wraz z funkcją automatycznego generowania kolan i trójników przy łączeniu kanałów.
Możliwość automatycznego dopasowania wymiarów wstawianych kanałów i kształtek do obiektów już znajdujących się na rysunku.
Nanoszenie kanałów wentylacyjnych wykonanych z różnych materiałów, z wykorzystaniem możliwości inteligentnego ich łączenia.
Wstawianie kształtek i urządzeń z biblioteki producentów (galanteria wentylacyjna, elementy regulacyjne, klapy przeciwpożarowe, filtry, tłumiki).
Wstawianie różnych rodzajów urządzeń z indywidualnie ustawionymi kształtami i wymiarami (centrale wentylacyjne, wentylatory, nagrzewnice).
Automatyczne tworzenie opisu instalacji i numerowania punktów z możliwością edycji i tworzenia własnych szablonów.
Obliczanie całkowitej i częściowej straty ciśnienia dla wszystkich lub wybranych ścieżek przepływu powietrza, wybór ścieżki o największej stracie ciśnienia.
Obliczanie poziomu mocy akustycznej dla wszystkich lub wybranych ścieżek przepływu powietrza, w środkowych pasmach oktawowych z zakresu 63-8000 Hz.
Podgląd instalacji w 3D ułatwiający korygowanie nieprawidłowości prowadzenia trasy kanałów nieuwidocznionej na rzucie.
Sprawdzanie instalacji pod względem poprawności połączeń oraz czytelny sposób wykrywania i korygowania błędów.
Sprawdzanie spełnienia warunku zapewnienia ciśnienia dyspozycyjnego w instalacji.
Generowanie raportów wykonanych obliczeń zawierających podsumowania strat ciśnienia i poziomu mocy akustycznej na poszczególnych odcinkach instalacji.
Generowanie gotowych zestawień materiałów i urządzeń zawartych w projekcie, przeznaczonych do dalszego przetworzenia oraz stworzenia kosztorysów i wycen inwestycji.
Automatyczne generowanie przekrojów instalacji.
Obliczanie straty ciśnienia dla wszystkich zdefiniowanych systemów i wybranych ścieżek przepływu powietrza, wybór najniekorzystniej położonego punktu.
Obliczanie akustyczne instalacji dla wszystkich zdefiniowanych systemów. Obliczanie poziomu mocy akustycznej dla ścieżek przepływu powietrza, w środkowych pasmach oktawowych z zakresu 63-8000 Hz.
Generowanie raportów obliczeniowych.
Zobacz jak pracuje sie z programem, więcej filmów znajdziesz na naszym KANALE YouTube.
procesor klasy Intel Core i3 lub AMD Ryzen 3 (zalecany min. Intel Core i5-8500/8-9gen lub AMD Ryzen 5 ZEN2)
8 GB pamięci operacyjnej (zalecane 16 GB lub więcej)
8 GB wolnego miejsca na dysku (zalecany dysk SSD)
karta graficzna: dla podstawowego widoku 3D kompatybilna z DirectX 9.0c i min. 1 GB RAM
dla zaawansowanego widoku 3D kompatybilna z DirectX 11 i min. 3 GB RAM
system: Windows 10 64-bit, Windows 11 64-bit
Warunki aktualizacji
licencja roczna nie obejmuje przejścia na kolejną wersję oprogramowania, natomiast zawiera bezpłatny dostęp do wszystkich poprawek/aktualizacji, wydawanych dla tej wersji programu.
Do działania programu ArCADia-INSTALACJE WENTYLACYJNE - licencja roczna wymagany jest:
program ArCADia BIM LT 14 lub ArCADia BIM 14, lub ArCADia BIM PLUS 14.
Klienci posiadający program:
ArCADia-3D MAKER powinni zamówić aktualizację do wersji 2.
ArCADia-ARCHITEKTURA powinni zamówić aktualizację do wersji 9.
ArCADia-DROGI EWAKUACYJNE powinni zamówić aktualizację do wersji 3.
ArCADia-IFC powinni zamówić aktualizację do ArCADia-IFC RVT 2.
ArCADia-INSTALACJE ELEKTRYCZNE powinni zamówić aktualizację do wersji 2.
ArCADia-INSTALACJE ELEKTRYCZNE PLUS powinni zamówić aktualizację do wersji 2.
ArCADia-INSTALACJE GAZOWE powinni zamówić aktualizację do wersji 2.
ArCADia-INSTALACJE GRZEWCZE powinni zamówić aktualizację do wersji 2.
ArCADia-INSTALACJE KANALIZACYJNE powinni zamówić aktualizację do wersji 2.
ArCADia-INSTALACJE WODOCIĄGOWE powinni zamówić aktualizację do wersji 2.
ArCADia-SIECI ELEKTRYCZNE powinni zamówić aktualizację do wersji 2.
ArCADia-SIECI ŚWIATŁOWODOWE powinni zamówić aktualizację do ArCADia-SIECI TELEKOMUNIKACYJNE 2.
ArCADia-TABLICE ROZDZIELCZE powinni zamówić aktualizację do wersji 2.
dostęp do Internetu
Program wykorzystuje zabezpieczenia sieciowe. Do aktywacji programu konieczny jest dostęp do Internetu z dowolnego komputera z systemem Windows. Podczas aktywacji użytkownik może dokonać wyboru trybu pracy programu: z dostępem lub bez dostępu do Internetu (tryb offline).
Zobacz procedurę instalowania programów i obsługi licencji sieciowej [PDF.]