Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie, integracji z usĹugami firmy Google. WiÄcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatnoÂści i cookie
Czym jest program ArCADia-PŁYTA ŻELBETOWA 15 - licencja roczna?
UWAGA
Ze względu na kompleksowe zmiany w wersji 15 systemu ArCADia BIM, aktualizacji wymagają wszystkie moduły systemu.
ArCADia-PŁYTA ŻELBETOWA to moduł branżowy systemu ArCADia oparty na technologii BIM (Building Information Modeling). Program przeznaczony jest dla projektantów konstrukcji budowlanych. Celem aplikacji jest możliwie maksymalne wsparcie użytkownika w opracowaniu wykonawczych rysunków konstrukcyjnych płyt żelbetowych w programach CAD.
ArCADia-PŁYTA ŻELBETOWA jest programem obiektowym, który na podstawie płasko wprowadzonych przez użytkownika danych w postaci widoków zbrojenia górnego i dolnego płyty oraz przekrojów elementu wykonuje przestrzenny model zbrojenia płyty, umożliwiając jednocześnie jego dalszą edycję i na przykład automatyczne tworzenie nowych przekrojów płyty. Kształtowanie zbrojenia płyty wykonywane jest na podstawie wytycznych normy PN-EN 1992-1-1 Eurokod 2: wrzesień 2008. Program umożliwia ręczne wprowadzenie danych o kształcie i podparciu płyty, ale także przejmuje te dane automatycznie z modelu cyfrowego na bazie stropu zadanego w module ArCADia-ARCHITEKTURA. W przypadku gdy przekrycie danej kondygnacji składa się z kilku stropów, po ich zaznaczeniu są one wszystkie przenoszone do programu ArCADia-PŁYTA ŻELBETOWA jako osobne, niepowiązane ze sobą modele płyt żelbetowych.
Praca w programie ArCADia BIM i projektowanie płyt żelbetowych opiera się na wykorzystywaniu bazowych funkcji systemu:
Menadżer Projektu
Okno menadżera pozwalający na zarządzanie widokami i wyświetlanymi informacjami z podziałem na branże – użytkownik może pracować szybciej zarządzając elementami tylko wybranej branży np. Konstrukcje.
Nowych rodzajów obiektów i Menadżer plików
Wprowadzenie parametrycznych obiektów BIM (plik AFP), czyli branżowy element wprowadzany ze wstążki lub bezpośrednio z biblioteki projektu, którego geometria wynika z rysunku. Obiekt BIM można zapisywać, wymieniać się nimi i przenosić między komputerami jako niezależne pliki.
Widok CAD 3D
Główne prace projektowe realizowane są na rzucie, przy jednoczesnym tworzeniu widoku 3D oraz trójwymiarowego modelu CAD. Widok ten można wywołać z Menadżera projektu – CAD 3D i dowolnie obracać poleceniami Widoku. Wygląd CAD 3D można modyfikować poprzez zastosowanie Stylów wizualnych.
Możliwości programu ArCADia-PŁYTA ŻELBETOWA
Projektowanie wielu płyt w ramach jednego dokumentu.
Przenoszenie stropów wraz z warunkami ich podparcia z modelu budynku w programie ArCADia-ARCHITEKTURA.
Konstruowanie geometrii i zbrojenia płyty w dwóch głównych widokach zdefiniowanych osobno dla zbrojenia górnego i dolnego oraz dowolnej ilości założonych przekrojów płyty.
Pełne sterowanie widocznością na rysunku i wydruku dla widoków oraz przekrojów i ich elementów składowych oraz możliwość przełączania się między nimi w trakcie pracy nad modelem.
Dowolne przesuwanie oraz dodawanie nowych przekrojów płyty, a także ustawianie głębokości widzenia zbrojenia w przekroju.
Dowolne kształtowanie konturu płyty oraz jej podpór w postaci: ścian, słupów i podciągów oraz wprowadzanie otworów o dowolnym kształcie do projektowanej płyty.
Automatyczne zadawanie prostokątnych siatek zbrojeniowych dla całego dowolnego kształtu obszaru płyty lub jej fragmentu, z zachowaniem jednorodnego lub przemiennego zbrojenia siatki w obu kierunkach oraz z zachowaniem otulenia pionowego (górnego i dolnego), a także bocznego dla wszystkich prętów siatki.
Automatyczne zadawanie prostokątnych siatek zbrojeniowych dla zdefiniowanego przez użytkownika obszaru wewnątrz płyty o kształcie prostokątnym lub dowolnym.
Kopiowanie zdefiniowanych siatek w ramach zbrojenia górnego i dolnego oraz między tymi powierzchniami.
Odginanie prętów siatki górnej do siatki dolnej.
Wstawianie regularnych zagęszczeń zbrojenia w obu kierunkach na wybranym obszarze danej siatki oraz ich kopiowania.
Wprowadzanie wycięć o dowolnym kształcie w zadanej siatce niezależnie od otworu w płycie.
Modyfikacje konturu siatki i kierunku prętów głównych i drugorzędnych w siatce oraz rozbijanie jej na pojedyncze dowolne pręty (wraz z rozbiciem siatki rozbijane jest ewentualne zagęszczenie w siatce).
Dokładanie do siatki pojedynczych prętów w kierunku głównym lub drugorzędnym (będących prętem siatki do momentu jej przebudowania).
Kopiowanie prętów siatki (będących prętem dowolnym nieusuwanym po modyfikacji siatki).
Modyfikacje długości pojedynczych prętów siatki (do czasu jej przebudowania).
Przesuwanie całego rozkładu prętów w siatce z jego zachowaniem po przebudowie siatki (bez usuwania siatki).
Automatyczne usuwanie przy rozkładzie nadmiarowych prętów siatki leżących w całości w obszarze podpór płyty (ścian i podciągów).
Zakładanie pionowych kształtek na przebicie w obszarach bezpośredniego oparcia płyty na słupach.
Automatyczne uwzględnianie w wykazie stali zbrojeniowej regularnego rozkładu stolików podporowych siatki górnej.
Wymiarowanie zbrojenia w milimetrach lub centymetrach, z możliwością ustawiania dokładności.
Tworzenie prętów zbrojeniowych o dowolnym kształcie.
Modyfikacje średnic i właściwości prętów zbrojeniowych.
Automatyczne wyrzucanie prętów zbrojeniowych z ich wymiarowaniem i opisem (szczegóły prętów zbrojeniowych).
Wstawianie zagregowanej numeracji prętów zbrojeniowych płyty i ich opisów dla prętów o regularnym przyroście długości pręta, co ogranicza ilość numerów prętów w płycie.
Dowolne wstawianie opisów zbrojenia do widoków i przekrojów elementów.
Możliwość zmiany symbolu średnicy pręta w jego opisie.
Automatyczna ciągła numeracja wszystkich prętów w ramach jednego dokumentu lub jednej płyty.
Automatyczne tworzenie i modyfikacja wykazu stali zbrojeniowej na podstawie stworzonego modelu zbrojenia (wykaz dla pojedynczej płyty lub dla całego rysunku).
Podgląd stworzonego modelu zbrojenia płyty w widoku 3D.
procesor klasy Intel Core i3 lub AMD Ryzen 3 (zalecany min. Intel Core i5-8500/8-9gen lub AMD Ryzen 5 ZEN2)
8 GB pamięci operacyjnej (zalecane 16 GB lub więcej)
8 GB wolnego miejsca na dysku (zalecany dysk SSD)
karta graficzna: dla podstawowego widoku 3D kompatybilna z DirectX 9.0c i min. 1 GB RAM
dla zaawansowanego widoku 3D kompatybilna z DirectX 11 i min. 3 GB RAM
system: Windows 10 64-bit, Windows 11 64-bit
Warunki aktualizacji
licencja roczna nie obejmuje przejścia na kolejną wersję oprogramowania, natomiast zawiera bezpłatny dostęp do wszystkich poprawek/aktualizacji, wydawanych dla tej wersji programu.
Do działania programu ArCADia-PŁYTA ŻELBETOWA 15 - licencja roczna wymagany jest:
program ArCADia BIM LT 15 lub ArCADia BIM 15, lub ArCADia BIM PLUS 15.
dostęp do Internetu
Program wykorzystuje zabezpieczenia sieciowe. Do aktywacji programu konieczny jest dostęp do Internetu z dowolnego komputera z systemem Windows. Podczas aktywacji użytkownik może dokonać wyboru trybu pracy programu: z dostępem lub bez dostępu do Internetu (tryb offline).
Zobacz procedurę instalowania programów i obsługi licencji sieciowej [PDF.]
Klienci posiadający moduły branżowe oraz biblioteki obiektów systemu ArCADia BIM 10/11/12/14 w poprzednich wersjach, muszą je zaktualizować do wersji 15.
SKU: 942 Dostępność: w magazynie
Klienci, którzy kupowali ten produkt, najczęściej wybierali także: