Film szkoleniowy z obsługi programu ArCADia-INSTALACJE GRZEWCZE.
Program ArCADia-INSTALACJE GRZEWCZE jest częścią systemu ArCADia BIM i pozwala wykonywać projekty zgodnie z założeniami technologii BIM. Program umożliwia opracowanie dokumentacji technicznej wewnętrznych instalacji grzewczych w budynkach. Program posiada szereg usprawnień i narzędzi które zdecydowania przyspieszają wykonanie projektu. Dzięki właściwością które posiada projekt BIM umożliwia wykrywanie kolizji projektowanej instalacji z innymi instalacjami znajdującymi się w budynku, udostępnia podgląd 3D projektowanej instalacji. Program wykonuje niezbędne obliczenia projektowanej instalacji grzewczej oraz cechuje się szeroką automatyzacją wykonywania projektu. Wykonuje dobór rurociągów, izolacji, zaworów termostatycznych, armatury odcinającej itp., obliczanie grawitacyjnego ciśnienia czynnego oraz liniowych i miejscowych strat ciśnienia dla wszystkich obiegów i wiele innych obliczeń. Program posiada gotową bibliotekę elementów, armatury i urządzeń stosowanych w projektach instalacji grzewczych z podziałem na producentów. Program przeznaczony jest dla projektantów wewnętrznych instalacji sanitarnych.
MOŻLIWOŚCI PROGRAMU:
Sporządzanie rysunków wewnętrznej instalacji grzewczej, począwszy od źródła ciepła, przez licznik ciepła i rurociągi, po niezbędną armaturę.
Wprowadzanie odbiorników ciepła tj. grzejników płytowych, żeberkowych, łazienkowych, kanałowych, rur grzewczych, nagrzewnic i klimakonwektorów
Możliwość wprowadzenia instalacji ogrzewania płaszczyznowego np. podłogowego, ściennego.
Nanoszenie pionów i przewodów rozdzielczych z bogatej biblioteki rur wykonanych z różnych materiałów. Możliwość jednoczesnego prowadzenia kilku równoległych przewodów o różnych funkcjach oraz inteligentnego ich łączenia.
Wstawianie armatury i urządzeń z obszernej biblioteki producentów (odbiorniki, armatura zaporowa, zwrotna, zabezpieczająca, regulacyjna, urządzenia pomiarowe, filtry, sprzęgła hydrauliczne itp.).
Wstawianie różnych rodzajów urządzeń z indywidualnie ustawionymi kształtami i wymiarami kocioł grzewczy, naczynie wzbiorcze.
Automatyczne generowanie zestawu kształtek połączeniowych wraz z możliwością ich modyfikacji.
Ułatwienia rysunkowe pozwalające na podłączenie w szybki i łatwy sposób wielu grzejników oraz na ciągłe wprowadzanie trasy pionowych i poziomych odcinków instalacji, a także zmianę poziomu wielu elementów instalacji jednocześnie; wprowadzenie do biblioteki programu typowych układów elementów,
Wprowadzenie instalacji wrysowanej w środowisku CAD i przekształcenie linii w rurociągi (obiekty systemu ArCADia).
Automatyczne tworzenie numerowania punktów i opisu instalacji z możliwością edycji. Tworzenie własnych szablonów.
Generowanie trzech rodzajów aksonometrii (również częściowych) oraz możliwość uczytelniania ich metodą odsunięć i skracania odcinków w jednej krótkiej operacji; możliwość wprowadzania armatury zaporowej bezpośrednio na rysunku aksonometrii z automatycznym uwzględnieniem na rzucie i w zestawieniach.
Obliczanie grawitacyjnego ciśnienia czynnego oraz liniowych i miejscowych strat ciśnienia dla wszystkich obiegów, wskazanie obiegu krytycznego
Obliczenie wymaganego ciśnienia w instalacji z uwzględnieniem regulacji zaworami termostatycznymi
Wskazanie wartości parametrów wymaganych dla pompy obiegowej : wysokość podnoszenia i wydajność
Sprawdzenie instalacji pod względem poprawności połączeń.
Automatyczny dobór rurociągów, izolacji, zaworów termostatycznych, armatury odcinającej itp. z uwzględnieniem obowiązujących przepisów.
Generowanie raportów obliczeniowych, gotowych zestawień materiałów, urządzeń oraz kształtek połączeniowych zawartych w projekcie, przeznaczonych do dalszego przetworzenia oraz wykonania kosztorysów i wycen inwestycji (eksport do programów Ceninwest i Norma).
Generowanie zestawień odbiorników w pomieszczeniach oraz zestawień uwzględniających rodzaj ogrzewania i moc w danym pomieszczeniu z uwzględnieniem struktury budynku
ArCADia BIM 11 i ArCADia-INSTALACJE GRZEWCZE : Rozpoczęcie pracy
Samouczek prezentuje krótkie szkolenie jak rozpocząć pracę z tym modułem.
Program pozwala na stworzenie profesjonalnej dokumentacji technicznej wewnętrznych instalacji grzewczych dwururowych w budynku w technologii BIM. Automatyczne generowanie aksonometrii, zestawień i obliczeń potrzebnych do przygotowania dokumentacji projektowej.
ArCADia BIM 11 i ArCADia-INSTALACJE GRZEWCZE : Współpraca z ArCADia-TERMO
Samouczek prezentuje jak moduł współpracuje z programem ArCADia-TERMO.
Program pozwala na stworzenie profesjonalnej dokumentacji technicznej wewnętrznych instalacji grzewczych dwururowych w budynku w technologii BIM. Automatyczne generowanie aksonometrii, zestawień i obliczeń potrzebnych do przygotowania dokumentacji projektowej.
Cykl webinariów z ArCADia BIM 14
Webinarium - ArCADia BIM 14 - moduł INSTALACJE GRZEWCZE, podstawowe opcje dostępne na licencji ArCADia BIM [cz.7]
System wprowadzania, edycji i modyfikacji elementów instalacji, tj.:
źródła ciepła
grzejniki i inne odbiorniki ciepła
armatura
rurociągi
Prezentacja i omówienie funkcji:
edytor połączeń
biblioteka typów
menadżer pomieszczeń
zestawień i wykazów materiałów
Webinarium - ArCADia BIM 14 - moduł INSTALACJE GRZEWCZE | Dodatkowe możliwości płatnego modułu. [cz.8]
Tworzenie rur na bazie linii CAD.
Automatycznie połączenie grzejników do instalacji.
Wstawianie i modyfikowanie rysunku aksonometrii instalacji grzewczej.
Dobór elementów projektu (rury, grzejniki, ogrzewanie płaszczyznowe, armatura).
Obliczenia i generowanie raportów.
Przesył budynku do ArCADii-TERMOCAD w celu obliczenia zapotrzebowania na ciepło pomieszczeń.