ArCADia-TERMOCAD 10 - dostępny w promocyjnej cenie
ArCADia-TERMOCAD to prawdopodobnie najpopularniejszy na polskim rynku program przeznaczony do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej wymaganych przy transakcjach najmu i sprzedaży budynków lub lokali oraz wykonywania audytów energetycznych i remontowych budynków. Program powstał w 2008r pod nazwą ArCADia-TERMO, może poszczycić się licznymi nagrodami i wyróżnieniami w wielu konkursach. Program jako jedyny na rynku zdobył Złoty Medal Międzynarodowych Targów BUDMA, został laureatem w konkursie "TERAZ POLSKA" oraz zdobył nominacje w konkursie "Łódź Proponuje - Innowacyjni i Kreatywni – Innowacyjny Produkt". Od samego początku staramy się go dostosowywać nasze oprogramowanie do oczekiwań klientów, wprowadzamy również na bieżąco aktualizacje związane ze zmianami przepisów i metodologii wykonywania obliczeń audytów i świadectw energetycznych. Program przez ten okres doczekał się kilkudziesięciu aktualizacji, w naszej polityce cenowej przyświeca nam zawsze cel, sprzedaży oprogramowania dla największej liczby klientów.
Właśnie udostępniona, najnowsza wersja programu ArCADia-TERMOCAD 10, rozszerza jego funkcjonalność o możliwość rozmowy z wykształconą przez nas Sztuczną Inteligencją.
Pozostałe nowe funkcjonalności to:
Gotowe szablony przegród dla budownictwa wielkopłytowego z lat 70-80 XX w.
Bezpośrednia współpraca ArCADia-INWENTARYZATOR z ArCADia-TERMOCAD bez konieczności kupna modułu podstawowego ArCADia BIM.
Wiele innych usprawnień
Chcielibyśmy zachęcić Państwa do sprawdzenia możliwości sztucznej inteligencji i szerszego korzystania z tej nowej technologii, dlatego udostępniliśmy naszego Asystenta AI dla programu TERMOCAD bezpośrednio w serwisie internetowym. Nasz Asystent podlega procesowi ciągłego uczenia, w pewnym zakresie mogą Państwo wziąść w tym udział oceniając jego odpowiedzi. Zachęcamy do zadawania pytań i testowania jego możliwości, to nic nie kosztuje.
Klientom którym zależy na pełnej funkcjonalności programu i posiadaniu zawsze aktualnej wersji, polecamy szczególnie zakup rocznej licencji PARTER AUDYTOR. Zawiera ona pełny zestaw oprogramowania ArCADia-TERMOCAD czyli wersję ŚCHE, PCHE i Audyt oraz modułu dodatkowe: Dobór grzejników, Klimatyzacja - zapotrzebowanie na moc chłodniczą i Ocena energetyczna. Posiadacze tej licencji wszystkie aktualizacje w okresie trwania licencji otrzymują bezpłatnie. Zakup licencji rocznej nie obliguje użytkownika do jej odnowienia nie ma również konieczności jej wypowiadania, wygasa ona samoczynnie z datą końcową.
Tak jest taka możliwość. Najlepiej jednak by były to programy w tej samej wersji np 10. Użytkownik może zakupić np. licencję wieczystą ŚCHE 10 i licencję roczną Audyt 10. Programy te mogą być zainstalowane razem na jednym stanowisku lub niezależnie na dwóch różnych komputerach. Licencją roczną może być również dodatkowy moduł np. Dobór grzejników.
Tak jest to możliwe, ale pod warunkiem że programu nie są uruchomione jednocześnie na obu stanowiskach. Nasze oprogramowanie posiada sieciowy system licencji, który nie ogranicza liczby stanowisk na których zainstalujemy program ale sprawdza ilość uruchomionych aplikacji.
Tak jest to możliwe i można je uruchamiać jednocześnie w tym samym czasie ale pod warunkiem, że na każdym ze stanowisk komputerowych w menadżerze licencji (program ArCADiasoft-License Menager) widoczna bedize tylko jedna właściwa licencja, czyli jedno stanowisko bezie miało wgraną licencje ŚCHE a drugie stanowisko Audyt. Nasze oprogramowanie posiada sieciowy system licencji, który nie ogranicza liczby stanowisk na których zainstalujemy program ale sprawdza ilość uruchomionych aplikacji, jeśli oba stanowiska będą posiadały obie licencje nie będzie możliwości jednoczesnego uruchomienia aplikacji.
Niezależnie od tego czy jest to wersja ŚCHE, Audyt czy PCHE licencję roczną można zaktualizować na dwa sposoby:
Bez zmiany daty wygasania licencji rocznej. Zamawiając w sklepie internetowym odpowiednią dla swojego programu aktualizację, jeśli posiadamy więcej niż jeden moduł roczny każdy z nich aktualizujemy niezależnie.
Z przedłużeniem daty wygasania licencji o kolejny rok.
Dokonując w ten sposób aktualizacji programu, licencja jest przedłużana o kolejny rok od daty jest wygasania z jednoczesną możliwością użytkowania już od dnia zamówienia nowej wersji programu. W efekcie zależnie od dat uzyskujemy dodatkowy okres pracy w nowej wersji. W wypadku chęci zakupu w tej formie prosimy o kontakt z działem sprzedaży.
Każda z wersji jest aktualizowana oddzielnie z wyłączeniem modułów dodatkowych: Klimatyzacja, Ocena energetyczna i Dobór grzejników ich nie musimy aktualizować. W wypadku pełnego pakiety należy więc kupić trzy aktualizacje, jeśli jest to pakiet licencji wieczystej należy zamówić analogiczną aktualizacje.
Każda z wersji jest aktualizowana oddzielnie, możemy wiec zaktualizować tylko wybrane z nich. Trzeba jednak pamiętać, że wówczas konieczne będzie korzystanie z dwóch wersji programów TERMOCAD 9 i TERMOCAD 10. Na stanowisku komputerowym należy zainstalować wersję 9 i 10 obok siebie. Nie będzie możliwa wymiana danych między modułami oraz plików projektów między programami. Projekt można przenosić tylko z wersji starszej (8/9) do nowszej wersji programu (10), po przekonwertowaniu projektu, nie ma możliwości powrotu do wersji wstecz. W sytuacji gdy korzystamy z więcej niż jednego stanowiska praca będzie mniej uciążliwa i aktualizacje jedne z wersji można odłożyć w czasie.
Przy pierwszym uruchomieniu program ArCADia-TERMOCAD 10 przywita nas krótkim samouczkiem wprowadzającym do programu. Program pozwala wybrać motyw kolorystyczny interfejsu jasny lub ciemny, poprawiono również skalowanie interfejsu i dostosowywanie się programu do pracy w wyższych rozdzielczościach monitora co na pewno pozwoli odpocząć naszym oczom i podczas pracy z aplikacją. Rozpoczynając pracę możemy wybrać temat projektu lub obliczenia na odświeżonej planszy, możemy również wskazać konkretny raport lub kilka raportów, które chcemy otrzymać. Program automatycznie dopasuje wszystkie wymagane kroki i dostosuje niezbędne obliczenia prowadzące nas do tego, co chcemy osiągnąć.
Wprowadzone dane możemy weryfikować na bieżąco w nowym panelu podglądu projektu, który jest cały czas widoczny po prawej stronie. To w nim znajdziemy m.in. dane ogólne o budynku, a także bieżące wyniki obliczeń cieplnych.
Nowości i zmiany dla wszystkich wersji ArCADia-TERMOCAD 10
Przystosowano interfejs programu do wyższych rozdzielczości wyświetlacza, program ma poprawione skalowanie dla ekranów w systemach Windows 10 i 11.
Rozszerzono bibliotekę materiałów.
Zaktualizowano bazy wskaźników emisji zanieczyszczeń.
Dodano opcję wyłączenia raportu o błędach.
Usprawnione zostało odświeżanie wyników.
Dodano sortowanie przegród.
Zoptymalizowano działanie modułu TERMOCADIA.
Korekta wyznaczania wartości współczynnika wykorzystania zysków ciepła w strefie ogrzewanej w n-tym miesiącu.
Silnik graficzny TERMOCADIA 4.5 oparty na ArCADia 14 umożliwia import rysunków w formacie DWG oraz import i eksport projektów systemu ArCADia BIM. Dzięki temu rozwiązaniu oprogramowanie do obliczeń energetycznych budynków jest jeszcze lepiej zintegrowane z naszym systemem projektowania ArCADia BIM, którego celem jest jak najlepsze wspieranie projektantów w pracy zgodnie z założeniami BIM (Building Information Modeling).
Zmiany w ArCADia-TERMOCAD ŚCHE
Wprowadzono poprawki w zakresie metodologii wg. rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 28 marca 2023 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie metodologii wyznaczania charakterystyki energetycznej budynku lub części budynku oraz świadectw charakterystyki energetycznej.
Zmiana współczynnika nakładu nieodnawialnej energii pierwotnej na wytworzenie i dostarczenie nośnika energii wi dla energii elektrycznej z 3,0 na aktualny 2,5 (co Użytkownik poprzednich wersji musiał modyfikować ręcznie),
Wprowadzono nowy wzór świadectwa charakterystyki energetycznej na użytek podglądu. Zgodnie z rozporządzeniem świadectwo po wysłaniu do centralnego rejestru należy drukować bezpośrednio ze strony rejestru a nie z programu.
Zaktualizowano komunikację z centralnym rejestrem co usprawni proces wysyłania świadectwa do rejestru bezpośrednio z poziomu programu.
Dodano opcję ręcznego określenia wartości wymaganego współczynnika przenikania U w metodzie zużyciowej.
Rozszerzono funkcjonalność podglądu projektu budynku o dane z certyfikatu.