Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatności i cookie Ukryj
KLIK
KLIK
KLIK
KLIK
KLIK
0
Zapytaj o warunki leasingu oprogramowania

SYSTEM RABATOWY PREMIUJE STAŁYCH KLIENTÓW

ID Klienta:
Zapoznałem się i akceptuję warunki SYSTEMU RABATOWEGO zobacz

Kliknij tutaj jeśli nie pamiętasz numer ID Klienta.

Wysokość udzielanego rabatu i klasyfikacja Klienta określa poniższa tabela:

Ilosc procentow w rabacie

System rabatowy pozwala na swobodne zakupy bez zbędnych negocjacji. Rabaty w systemie naliczane są po każdym zakupionym programie tzn., że nawet nowy Klient przy pierwszym zakupie w naszej firmie, ma szansę na to by drugi program znajdujący się w zamówieniu był objęty rabatem.

Dotychczasowi Klienci naszej firmy dzięki logowaniu się poprzez podanie ID Klienta automatycznie są przez SYSTEM RABATOWY przydzielani do odpowiedniej grupy rabatowej uwzględniając wszystkie zakupy dokonane w firmie INTERsoft sp. z o.o. dla których data wystawienia dokumentu sprzedaży nie jest starsza niż 5 lat wstecz licząc od dnia złożenia bieżącego zamówienia.

Formularz przypominania numeru ID KLIENTA
Imię i nazwisko :
E-mail :
NIP:
Wszystkie dane są wymagane. Wpisując dane wyrażasz zgodę na ich przetwarzanie.
--
ArCADia-INSTALACJE WENTYLACYJNE dla systemu ArCADia.

ArCADia-INSTALACJE WENTYLACYJNE dla systemu ArCADia.

Jakość powietrza w pomieszczeniach jest obecnie uznawana za jeden z najistotniejszych czynników decydujących o środowisku wewnętrznym budynków a tym samym o komforcie ich użytkowania. Jakość powietrza którym oddychamy wpływa w decydujący sposób na nasze samopoczucie w dłuższej perspektywie na nasze zdrowie. W społeczeństwie systematycznie rośnie świadomość tego faktu a w związku z tym rosną również oczekiwania wobec projektantów budynków w zakresie rozwiązań instalacji i systemów wentylacyjnych jakie proponują oni w swoich projektach. Trudno sobie dziś wyobrazić projekt domu, nie mówiąc o budynkach użyteczności publicznej, który by tych aspektów nie uwzględniał. Dotychczas stosowana w budynkach wentylacja naturalna co raz częściej jest rozwiązaniem nieskutecznym i nieefektywnym. Niekontrolowane przepływy powietrza w dużej mierze przyczyniają się do wzrostu energochłonności budynków i wzrostu kosztów ich utrzymania. Wentylacja mechaniczna pozwala na ograniczanie strat ciepła (zimą) i chłodu (latem), jednocześnie zapewniając odpowiednią wymianę powietrza w pomieszczeniach i komfort użytkowników.

Oprogramowanie ArCADia rozwijamy już blisko 20 lat, systematycznie rozszerzając je o kolejne moduły projektowe, naszym najnowszym modułem skierowanym zarówno do projektantów instalacji wentylacyjnych, jak i do wszystkich osób zajmujących się branżą sanitarną i instalacyjną w budownictwie jest moduł ArCADia-INSTALACJE WENTYLACYJNE. Moduł ten będąc częścią systemu ArCADia, oczywiście oparty jest o rozwiązania technologii BIM (Building Information Modeling). Użytkownik korzystający z programu ArCADia-INSTALACJE WENTYLACYJNE ma możliwość obiektowego tworzenia rysunków wewnętrznej instalacji wentylacji mechanicznej na rzutach architektonicznych budynku przy jednoczesnym tworzeniu schematów obliczeniowych. Projektant ma do dyspozycji bibliotekę elementów stosowanych w instalacjach wentylacyjnych, którą może rozbudowywać i dostosowywać do własnych potrzeb w zakresie stosowanych urządzeń oraz rodzajów materiałów kanałów. Połączenie specjalistycznych funkcji wykorzystanych w aplikacji do wykonania planów instalacji wentylacyjnych w zakresie doboru i przebiegu kanałów, doboru armatury wentylacyjnej z możliwością przeprowadzania obliczeń i dokonywania sprawdzenia poprawności zaprojektowanej instalacji daje wysokiej jakości narzędzie do tworzenia projektów wewnętrznych instalacji wentylacyjnych.

Program ArCADia-INSTALACJE WENTYLACYJNE będąc częścią systemu ArCADia funkcjonalnie należy podzielić na dwie części. Pierwsza z nich jest dostępna dla wszystkich użytkowników podstawowej aplikacji ArCADia BIM 14 w dowolnej wersji, zaś druga jest dostępna jako płatny moduł i zawiera bardziej zaawansowane narzędzia projektowo-obliczeniowe.

Funkcjonalność modułu ArCADia-INSTALACJE WENTYLACYJNE dostępna a programie podstawowym ArCADia BIM 14

 • Sporządzanie rysunków wewnętrznej instalacji wentylacyjnej - od elementów czerpnych/wyrzutowych, poprzez urządzenia wentylacyjne (wentylatory, nagrzewnice, klapy przeciwpożarowe itd.), aż po elementy końcowe instalacji w postaci nawiewników i wywiewników.
 • Nanoszenie elementów kanałowych i kształtek (wykonanych z różnych materiałów) o przekroju okrągłym, prostokątnym i owalnym. Możliwość dowolnej edycji kształtek i ich obrotu w przestrzeni lub wybór zdefiniowanych wstępnie elementów z biblioteki programu.
 • Podgląd instalacji w 3D ułatwiający korygowanie nieprawidłowości prowadzenia trasy kanałów nieuwidocznionej na rzucie.
 • Wstawianie urządzeń wentylacyjnych z biblioteki producentów z możliwością dodania własnych obiektów.
 • Ułatwienia rysunkowe pozwalające na zmianę poziomu wielu elementów instalacji jednocześnie.
 • Możliwość zdefiniowania dowolnej ilości systemów wentylacyjnych używanych w projekcie oraz ich właściwości, w tym również parametrów powietrza (w zakresie temperatury i wilgotność względnej).
 • Sporządzanie bilansu wentylacyjnego na podstawie architektury obiektu (lub zdefiniowanych przez użytkownika pomieszczeń). Założone przez użytkownika, wartości wymaganego przepływu powietrza wentylacyjnego mogą zostać automatycznie przypisane i aktualizowane w elementach nawiewnych/wywiewnych zlokalizowanych w danych pomieszczeniach.
 • Wstawianie urządzeń wentylacyjnych z indywidualnie ustawionymi kształtami i wymiarami zdefiniowanymi przez użytkownika. Możliwość wstawienia własnych obiektów 3D i podłączenia ich do instalacji projektowanej w programie poprzez funkcję edycji lokalizacji króćców przyłączeniowych.
 • Wprowadzanie do biblioteki programu układów wielu elementów, np. fragmentu instalacji, w celu jego ponownego użycia na kolejnej kondygnacji.
 • Tworzenie opisów z możliwością edycji i zapisywanie własnych szablonów opisów.
 • Sprawdzanie instalacji pod względem poprawności połączeń oraz czytelny sposób wykrywania i korygowania błędów.
 • Generowanie zestawień materiałów oraz urządzeń zawartych w projekcie, przeznaczonych do dalszego przetworzenia oraz wykonania kosztorysów i wycen inwestycji.

Program ArCADia-INSTALACJE WENTYLACYJNE jako moduł płatny do ArCADia BIM 14 dodatkowo umożliwia:

 • Prowadzenie sieci kanałów wentylacyjnych wykonanych z różnych materiałów wraz z funkcją automatycznego generowania kolan i trójników przy łączeniu kanałów.
 • Możliwość automatycznego dopasowania wymiarów wstawianych kanałów i kształtek do obiektów już znajdujących się na rysunku.
 • Automatyczne generowanie przekrojów budynku wraz z instalacjami.
 • Automatyczne tworzenie opisu instalacji i numerowania punktów z możliwością edycji i tworzenia własnych szablonów.
 • Obliczanie całkowitej i częściowej straty ciśnienia dla wszystkich lub wybranych ścieżek przepływu powietrza, wybór ścieżki o największej stracie ciśnienia.
 • Obliczanie poziomu mocy akustycznej dla wszystkich lub wybranych ścieżek przepływu powietrza, w środkowych pasmach oktawowych z zakresu 63-8000 Hz.
 • Sprawdzanie spełnienia warunku zapewnienia ciśnienia dyspozycyjnego w instalacji.
 • Generowanie raportów wykonanych obliczeń zawierające podsumowania strat ciśnienia i poziomu mocy akustycznej na poszczególnych odcinkach instalacji.
 • Generowanie gotowych zestawień materiałów i urządzeń zawartych w projekcie, przeznaczonych do dalszego przetworzenia oraz stworzenia kosztorysów i wycen inwestycji.


ZOBACZ JAK PRACUJE SIĘ Z PROGRAMEM, WIĘCEJ FILMÓW ZNAJDZIESZ W NASZYM KANALE YouTube.

POBIERZ NAJNOWSZĄ WERSJĘ PROGRAMU ArCADia BIM 14Webinarium - ArCADia BIM 14 - funkcjonalność modułu INSTALACJE WENTYLACYJNE [cz.1].

 • Tworzenie projektu instalacji wentylacyjnej
 • Numeracja i opis elementów
 • Wykaz elementów
 • Zestawienie materiałów
 • Obliczenia i raport

Webinarium - ArCADia BIM 14 - funkcjonalność modułu INSTALACJE WENTYLACYJNE [cz.2].

 • Eksplorator obiektów – importowanie obiektów na przykładzie centrali wentylacyjnej.
 • Edytor biblioteki typów – dodawanie własnych typów do Biblioteki Użytkownika z wykorzystaniem zaimportowanego obiektu.
 • Edytor połączeń – definicja króćców przyłączeniowych.


aktualizacja: 27.05.2022
Wersja do wydruku
Polecam
Logo firmy INTERsoft
Kanał INTERsoftProfil INTERsoftProfil INTERsoft InstagramArCADiasoft w serwisie PinterestRSSRSS
<<