Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie, integracji z usĹugami firmy Google. WiÄcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatnoÂści i cookie
Czym jest program ArCADia-ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU 15?
UWAGA
Ze względu na kompleksowe zmiany w wersji 15 systemu ArCADia BIM, aktualizacji wymagają wszystkie moduły systemu.
ArCADia-ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU to moduł branżowy systemu ArCADia oparty na technologii BIM (Building Information Modeling), rozbudowujący podstawowe funkcje o opcje związane z projektowaniem otoczenia budynków. Jest on istotnym uzupełnieniem funkcjonalności programu ArCADia-ARCHITEKTURA, pozwalającym na modyfikacje terenu wokół budynków oraz dającym możliwość umieszczania w projekcie akwenów, oczek wodnych i basenów. Moduł ten wprowadza również inne udogodnienia związane z projektowaniem budynków. Korzystając z funkcji ArCADia-ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU, można wyznaczyć obszar działki poprzez jej ogrodzenie, a na jej teren wprowadzić obszary, które staną się chodnikami, ścieżkami czy rabatami. Całości dopełnia możliwość wprowadzania roślin. Program zawiera podstawowe typy roślin, które umożliwiają stworzenie koncepcji otoczenia budynku, generuje również zestawienie użytych roślin.
Istotnym uzupełnieniem modułu ArCADia-ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU jest dodatkowa biblioteka Fizycznych obiektów BIM (Biblioteka ArCADia-ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU 15), która zawiera 236 wysokiej jakości obiektów, użytecznych w projektowaniu otoczenia budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych, obszarów osiedli miejskich i ogólnie przestrzeni miejskiej.
Wraz z najnowszą aktualizacją systemu do wersji 15, oprogramowanie zyskuje nie tylko niezbędne dostosowanie do nowego systemu ArCADia BIM 15, ale także szereg dodatkowych funkcji.
Kluczowe nowe cechy programu:
Kompatybilność z nowym systemem ArCADia BIM 15.
Wprowadzenie nowego formatu pliku.
Nowe funkcje Menadżer Projektu – podział na branżowe zakładki i wprowadzenie multiselekcji.
Możliwości programu ArCADia-ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU
Menadżer plików
Nowa biblioteka Fizycznych i Parametrycznych obiektów BIM, pozwalając na zarządzanie nimi, przechowywanie, dodawanie i wstawianie do projektu. Oba rodzaje nowych Obiektów BIM można zapisywać, wymieniać się nimi i przenosić między projektami i komputerami jako niezależne pliki.
Fizyczne obiekty BIM
Obiekty o zdefiniowanej geometrii oraz edytowanych parametrach tworzą jeden element, którym w module ArCADia-ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU może być roślina.
Parametryczny obiekty BIM
Branżowy element (Roślina, Ogrodzenie, Basen itp.) wprowadzany ze wstążki lub biblioteki projektu (okna Menadżera plików), którego geometria wynika z rysunku.
Parametry użytkownika
Możliwość zadawania dowolnych dodatkowych parametrów dla elementów projektu, np. dla rośliny: rodzaju, mrozoodporności, czasu kwitnienia, wilgotności podłoża, czyli dodatkowych danych charakterystycznych dla danego elementu, a których nie ma na oknie właściwości.
Teren
Ukształtowanie terenu zadanymi liniami i punktami wysokościowymi można modyfikować poprzez wyznaczenie pola i jego deformację punktem lub obszarem. Górki, pagórki i zagłębienia powstałe w ten sposób można nadal modyfikować, podając dane globalnie lub od istniejącej rzeźby terenu. Wszystkie modyfikacje w czytelny sposób przedstawione są podczas wprowadzania w oknie, gdzie można dokonywać jeszcze zmian wysokości lub np. promienia wzniesienia.
Rośliny
Rośliny podzielone są na trzy podstawowe typy, różniące się trójwymiarowym modelem. Na rzut wprowadzany jest symbol 2D, który we właściwościach rośliny można podmienić na inny symbol specjalnie dodane do biblioteki lub na samodzielnie narysowane symbole. Model rośliny (jej trójwymiarowy widok) także można modyfikować, podmieniając go na wybrany z biblioteki wbudowanych obiektów.
Automatyczna modyfikacja roślin
Opcja pozwala na automatyczną, losową zmianę wymiarów i kąta wprowadzenia zaznaczonych roślin, dzięki czemu np. linia drzew nie będzie miała identycznych elementów, a sam program zmodyfikuje je zgodnie z wytycznymi zadanymi przez użytkownika.
Ogrodzenie
Obszar działki może zostać wyznaczony za pomocą ogrodzenia, które dostosuje się do terenu, sprawdzając wysokości na całej swojej długości lub tylko w narożnikach. Ogrodzenie składa się z kilku elementów, takich jak słupki, wypełnienie, obramowanie, mocowanie i podmurówka. Każdy z tych elementów może być włączony lub wyłączony, może mieć zmienione parametry lub wybrany inny skrypt, czyli rodzaj. Skryptowa budowa ogrodzenia pozwala na jego rozbudowę przez użytkownika.
Obszary
Chodniki, ścieżki, trawniki czy rabaty można wprowadzać, rysując dowolny ich kształt i zadając grubość. Zdefiniowany obszar odwzoruje ukształtowanie powierzchni lub zmodyfikuje ją, jeśli przy rysowaniu wprowadzone będą niezbędne punkty wysokościowe. Istniejące obszary dostosowują się do wszelkich modyfikacji terenu.
Wykop
Można wprowadzać pogłębienia o dowolnym kształcie i wszystkich krawędziach pionowych. Dno wykopu jest zadawane globalnie i zawsze jest powierzchnią poziomą.
Akwen
Zbiorniki wodne rysowane są dowolnymi kształtami z zadaną modyfikacją terenu obszarem lub punktem. Powstałe akweny lub oczka wodne można modyfikować, zadając im wysokości bezwzględne lub od istniejącego wokół terenu. Poziom lustra wody określany jest wartością bezwzględną.
Basen
Baseny mogą być wprowadzane jako elementy wolno stojące o zadanej wysokości nad terenem lub zagłębione w terenie, otoczone ze wszystkich stron ścianami. Do biblioteki zostały dodane potrzebne akcesoria, takie jak drabinki.
Zestawienia
Do projektu można wprowadzić zestawienie użytych roślin podzielone grupami i typami elementów. Kolejnym zestawieniem jest wykaz długości ogrodzeń z informacją o ilości słupków i schemacie wypełnienia.
Raporty
Dowolnie tworzone raporty z dodatkowo wprowadzanych Parametrów użytkownika, np. informacji o roślinach.
Archiwum
Możliwość archiwizacji projektów oraz łatwy sposób przenoszenia pełnej dokumentacji między komputerami. Automatyczny zapis do pliku AAF projektu wraz ze wszystkimi podczytanymi obrazami rastrowymi, Xref-ami, własnymi Fizycznymi obiektami BIM, powierzchniami (teksturami) i tym podobnymi dołączonymi elementami.
procesor klasy Intel Core i3 lub AMD Ryzen 3 (zalecany min. Intel Core i5-8500/8-9gen lub AMD Ryzen 5 ZEN2)
8 GB pamięci operacyjnej (zalecane 16 GB lub więcej)
8 GB wolnego miejsca na dysku (zalecany dysk SSD)
karta graficzna: dla podstawowego widoku 3D kompatybilna z DirectX 9.0c i min. 1 GB RAM
dla zaawansowanego widoku 3D kompatybilna z DirectX 11 i min. 3 GB RAM
system: Windows 10 64-bit, Windows 11 64-bit
Do działania programu ArCADia-ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU 15 wymagany jest:
program ArCADia BIM LT 15 lub ArCADia BIM 15, lub ArCADia BIM PLUS 15.
dostęp do Internetu
Program wykorzystuje zabezpieczenia sieciowe. Do aktywacji programu konieczny jest dostęp do Internetu z dowolnego komputera z systemem Windows. Podczas aktywacji użytkownik może dokonać wyboru trybu pracy programu: z dostępem lub bez dostępu do Internetu (tryb offline).
Zobacz procedurę instalowania programów i obsługi licencji sieciowej [PDF.]
Klienci posiadający moduły branżowe oraz biblioteki obiektów systemu ArCADia BIM 10/11/12/14 w poprzednich wersjach, muszą je zaktualizować do wersji 15.
SKU: 843 Dostępność: w magazynie EAN: 5906485306345
Klienci, którzy kupowali ten produkt, najczęściej wybierali także: