Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie, integracji z usługami firmy Google. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatności i cookie
Czym jest program Aktualizacja R3D3-Rama 3D do wersji 19?
Produkt ten jest aktualizacją programu R3D3-Rama 3D do wersji 19 przeznaczoną dla użytkowników dowolnej starszej wersji programu R3D3-Rama 3D. Kupując aktualizacje, aktualizujesz jednocześnie wszystkie posiadane moduły programu.
Co nowego proponujemy użytkownikom w nowej wersji programu ArCADia-RAMA 19?
Nowa forma wykresów sił wewnętrznych, naprężeń i przemieszczeń.
Nowa wersja edytora przekrojów (dodatkowa funkcjonalność i nowe parametry geometryczne).
Dla prętów i podrysów dodatkowa funkcja - separuj zaznaczone.
Czytelniejsza i bardziej spójna forma prezentacji wartości ekstremalnych obwiedni i ekstremów po kombinacjach.
Generator typowych przekryć strukturalnych uzupełniono o układy wygięte i ze spadkiem.
Dostęp do okien Właściwości poszczególnych elementów projektu (na dwuklik na elemencie).
Funkcję wydłużania elementów do granicy uzupełniono o funkcję skracania elementów.
Przebudowa niektórych elementów interfejsu poprawiająca funkcjonalność działania programu.
Nowy widok orientacji globalnego układu współrzędnych z zachowaniem dotychczasowej kolorystyki i wyraźnym zaznaczeniem kierunku osi prostopadłej do płaszczyzny ekranu.
Nowe ikony wszystkich typowych i predefiniowanych płaskich widoków, widziane w płaszczyznach głównych globalnego układu współrzędnych.
Zrezygnowano z narzędzia wyboru trybu pracy (płaski swobodny – przestrzenny między węzłami) na rzecz wyboru odpowiedniego widoku w którym wprowadzamy elementy modelu (w jednej z płaszczyzn głównych lub przy dowolnym skręceniu globalnego układu współrzędnych).
Rozdzielono do osobnych funkcji pojedyncze i ciągłe wprowadzanie elementów prętowych (o węzłach przegubowych bądź sztywnych) do modelu.
Dodano na głównym pasku narzędziowym możliwość wprowadzenia węzła na pręcie z automatycznym dzieleniem pręta węzłem.
Dodano na głównym pasku narzędziowym możliwość wprowadzenia podpór całkowicie sztywnych i całkowicie przegubowych w węzłach układu lub na pręcie z automatycznym utworzeniem węzła w miejscu wstawionej podpory.
W przypadku braku zaznaczenia jakiegokolwiek pręta bądź węzła układu umożliwiono zadawanie obciążeń przez wskazanie typu obciążenia a następnie jego lokalizacji na modelu (wskazanie pręta, węzła lub lokalizacji na pręcie – w zależności od wybranego typu obciążenia).
Przy wprowadzaniu prętów łamaną w każdej chwili można zablokować kursor prawym klawiszem myszki i przejść na obracanie układu współrzędnych lewym klawiszem myszki (odblokowanie kursora – ponownie prawy klawisz myszki lub ESC).
Usunięto lub przeniesiono do menu górnego niektóre rzadziej używane narzędzia dotychczas dostępne na głównym pasku narzędziowym.
Modyfikacje i poprawki:
Korekta tworzenia się raportu szczegółowego z wymiarowania zbiorczego i indywidualnego w module EuroStal BUILT-UP dla profili dalekogałęziowych złożonych z dwóch ceowników równoległościennych UPE.
Korekta wyświetlania prostopadłych linii pomocniczych wystawionych do osi pręta przy prostopadłym ustawieniu tych prętów do płaszczyzny ekranu.
Korekta wykresu momentu skręcającego likwidująca jego uzależnienie od kierunku układu lokalnego przyjętego na danym pręcie.
Korekta likwidująca wyświetlanie niepotrzebnej siatki pomocniczej na zakładkach Wyniki i Wymiarowanie.
Korekta wyświetlania komunikatu w trakcie uruchamiania obliczeń wymiarowania zbiorczego o pustych grupach obciążeń dla grupy ciężaru własnego, która z założenia nie jest pusta.
Poprawiona symetryczność sprawdzania zbieżności obliczeń w silniku TIIR.
Korekta sprawdzania wiotkości modelu w silniku TIIR.
procesor klasy Intel Core i3 lub AMD Ryzen 3 (zalecany min. Intel Core i5-8500/8-9gen lub AMD Ryzen 5 ZEN2)
8 GB pamięci operacyjnej (zalecane 16 GB lub więcej)
8 GB wolnego miejsca na dysku (zalecany dysk SSD)
karta graficzna: dla podstawowego widoku 3D kompatybilna z DirectX 9.0c i min. 1 GB RAM
dla zaawansowanego widoku 3D kompatybilna z DirectX 11 i min. 3 GB RAM
system: Windows 10 64-bit, Windows 11 64-bit
Do działania programu Aktualizacja R3D3-Rama 3D do wersji 19 wymagany jest:
dostęp do Internetu
Program wykorzystuje zabezpieczenia sieciowe. Do aktywacji programu konieczny jest dostęp do Internetu z dowolnego komputera z systemem Windows. Podczas aktywacji użytkownik może dokonać wyboru trybu pracy programu: z dostępem lub bez dostępu do Internetu (tryb offline).
Zobacz procedurę instalowania programów i obsługi licencji sieciowej [PDF.]