Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie, integracji z usĹugami firmy Google. WiÄcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatnoÂści i cookie
Czym jest program Konstruktor – Zakotwienia słupów stalowych?
Jest częścią systemu Konstruktor i do działania wymaga posiadania modułu Konstruktor 6: Moduł zarządzający + Obciążenia + Obciążenia Eurokod PN-EN.
Moduł Zakotwienia słupów stalowych służy do kompleksowego obliczania połączenia słupa stalowego (jedno-, dwu- lub czterogałęziowego) z fundamentem. Obliczenia realizowane są zgodnie z następującymi normami: PN-90/B-03200 Konstrukcje stalowe. Obliczenia statyczne i projektowanie;
PN-B-03215:1998 Konstrukcje stalowe. Połączenia z fundamentami. Projektowanie i wykonanie; PN-85/B-03215 Konstrukcje stalowe. Zakotwienia słupów i kominów.
Możliwości programu Konstruktor – Zakotwienia słupów stalowych
Do dyspozycji jest 16 schematów podparcia osiowego i 12 schematów podparcia mimośrodowego.
Wszystkie parametry wytrzymałościowe dla kształtownika, blachy podstawy, blach pionowych są w programie dobierane automatycznie na podstawie zdefiniowanej przez użytkownika klasy stali.
Grubość blachy podstawy obliczana jest w zależności od schematów statycznych płyty, na które jest dzielona cała blacha podstawy. Dostępne schematy statyczne to: płyta wspornikowa, płyta prostokątna podparta na trzech lub czterech krawędziach, płyta okrągła podparta na krawędzi, belka jednoprzęsłowa utwierdzona na końcach.
Obliczane są spoiny pachwinowe łączące kształtownik z blachami pionowymi oraz kształtownik lub blachy pionowe z blachą podstawy.
Sprawdzane są spoiny czołowe łączące kształtownik z blachami pionowymi.
W przypadku połączenia mimośrodowego wyznaczane są maksymalne naprężenia pod blachą poziomą.
Obliczany jest zakres strefy docisku.
Dla przyjętych wymiarów podstawy sprawdza się nośność połączenia.
Sprawdzane są dopuszczalne naprężenia ściskające oraz siła tnąca w blachach pionowych.
Kotwy są rozmieszczane automatycznie.
Konstruktor jest modułowym systemem wspomagającym pracę projektanta konstrukcji.
Obecny na rynku od 2000 r. i systematycznie modyfikowany oraz poszerzany o coraz to nowe moduły system stał się najczęściej wykorzystywanym przez polskich konstruktorów budowlanych programem komputerowym.
Program jest częścią modułowego systemu Konstruktor, w którego skład wchodzą 34 moduły z zakresu projektowania konstrukcji stalowych, żelbetowych i drewnianych oraz fizyki budowli, wraz ze szkicami DXF.
Modułowość systemu pozwala na stopniowe i elastyczne rozbudowywanie oprogramowania zgodnie z potrzebami projektanta i bez ponoszenia niepotrzebnych kosztów.
Możliwa jest wymiana danych pomiędzy modułami.
Program posiada szerokie wsparcie techniczne i obszerny podręcznik użytkownika.
Konstruktor jest obecny na rynku od ponad 20 lat, stając się w tym okresie programem docenionym przez tysiące inżynierów budownictwa licznymi pozytywnymi opiniami oraz nagrodami.