Strona stosuje pliki cookies oraz skrypty do analizy ruchu w serwisie, integracji z usĹugami firmy Google. WiÄcej informacji znajdziesz na stronie Polityka prywatnoÂści i cookie
aktualizacja ArCADia-KOMPONENT ŻELBETOWY do wersji 15
Cena:
netto: 220,00 zł
brutto: 270,60 zł
Czym jest program aktualizacja ArCADia-KOMPONENT ŻELBETOWY do wersji 15?
UWAGA
Ze względu na kompleksowe zmiany w wersji 15 systemu ArCADia BIM, aktualizacji wymagają wszystkie moduły systemu.
Wraz z najnowszą aktualizacją, oprogramowanie zyskuje nie tylko niezbędne dostosowanie do nowego systemu ArCADia BIM 15, ale także szereg dodatkowych funkcji:
Nowe funkcje Menadżer Projektu – podział na branżowe zakładki (wprowadzano zakładkę branżową Konstrukcje) i wprowadzenie multiselekcji.
Wprowadzenie nowych rodzajów obiektów i Menadżer plików
Wprowadzenie parametrycznych obiektów BIM (plik AFP), czyli branżowy element wprowadzany ze wstążki lub bezpośrednio z biblioteki projektu, którego geometria wynika z rysunku. Obiekt BIM można zapisywać, wymieniać się nimi i przenosić między komputerami jako niezależne pliki.
Widok CAD 3D
Główne prace projektowe realizowane są na rzucie, przy jednoczesnym tworzeniu widoku 3D oraz trójwymiarowego modelu CAD. Widok ten można wywołać z Menadżera projektu – CAD 3D i dowolnie obracać poleceniami Widoku. Wygląd CAD 3D można modyfikować poprzez zastosowanie Stylów wizualnych.
Nowa funkcjonalność modułu ArCADia-KOMPONENT ŻELBETOWY:
Strzemię
Dodano funkcję wstawiania pojedynczego strzemienia do modelu komponentu żelbetowego.
Dodano funkcję wstawiania strzemienia okrągłego do modelu komponentu żelbetowego.
Modyfikacja prętów
Udoskonalono grupowanie prętów. Przypisanie pręta zbrojeniowego do grupy w dowolnym widoku powoduje automatyczne przypisanie go do tej samej grupy w pozostałych widokach, co ułatwia selekcję, zarządzanie i organizację prętów w projekcie.
Wymiarowanie
Dodano automatyczną aktualizację wymiarów przy przesuwaniu przekroju. Wymiary w widoku przekroju zmieniają teraz swoją pozycję zgodnie z przesunięciem linii przekroju w widoku.
Opcje projektu konstrukcyjnego
W oknie Opcje projektu dodano możliwość zmiany symbolu średnicy pręta w jego opisie.
W oknie Opcje projektu dodano nową opcję numeracji prętów zbrojeniowych: rozszerzono funkcję numeracji prętów o możliwość nadawania wspólnej i ciągłej numeracji dla wszystkich prętów w dokumencie przy zachowaniu tych samych numerów dla identycznych prętów w różnych elementach.
Precyzja rysowania
Zwiększono precyzję i elastyczność przy definiowaniu kształtu pręta zbrojenia: dodano na pasku akcji opcje Odniesienie, Środek pomiędzy punktami oraz Procentowo pomiędzy punktami przy wskazywaniu kolejnych punktów pręta, co pozwala na jeszcze dokładniejsze definiowanie kształtu pręta zbrojeniowego podczas jego wstawiania.
Segmenty prętów zbrojeniowych
Ulepszono funkcję dodawania nowych segmentów prętów zbrojeniowych: podczas dodawania nowego segmentu pręta zachowywana jest współrzędna głębokości odczytana ze wskazanego końca pręta, który stanowi punkt odniesienia dla nowo dodawanego segmentu. Niezmienne pozostało założenie, że nowy segment pręta jest zawsze dodawany w płaszczyźnie równoległej do widoku lub przekroju, w którym odbywa się operacja dodawania segmentu.
Wprowadzono możliwość dodawania segmentów pręta zbrojeniowego w przypadku, gdy skrajny segment pręta, do którego dodawany jest nowy segment, jest ustawiony prostopadle do płaszczyzny widoku lub przekroju. Wcześniej segmenty prostopadłe do widoku i przekroju nie były wykrywane po wywołaniu funkcji Dodaj segment pręta.
Wprowadzono możliwość usuwania skrajnych segmentów pręta zbrojeniowego, gdy segmenty te są ustawione prostopadle do płaszczyzny widoku lub przekroju. Wcześniej segmenty prostopadłe do widoku i przekroju nie były wykrywane po wywołaniu funkcji Usuń segment.
Wprowadzono ulepszenie funkcji Modyfikuj Pręt. Teraz umożliwia ona zmianę długości segmentu pręta wzdłuż pierwotnej linii, wyznaczonej przez punkty początkowy i końcowy modyfikowanego segmentu. Dodatkowo użytkownik ma możliwość wyboru do modyfikacji segmentów, które są nachylone pod kątem co najmniej 10° względem linii prostopadłej do widoku lub przekroju, na którym modyfikowany jest pręt.
Komunikacja – połączenie z modułem ArCADia-IFC RVT
Ulepszono eksport elementów z modułów konstrukcyjnych do pliku w formacie IFC. W drzewie wyboru w oknie eksportu dostępna jest teraz wyłącznie branża Konstrukcje, co zwiększa przejrzystość i przyspiesza wybór elementów do eksportu. Dodatkowo w oknie eksportu wyświetlany jest tylko element aktualnie aktywny w projekcie.
Zobacz jak pracuje sie z programem, więcej filmów znajdziesz na naszym KANALE YouTube.
procesor klasy Intel Core i3 lub AMD Ryzen 3 (zalecany min. Intel Core i5-8500/8-9gen lub AMD Ryzen 5 ZEN2)
8 GB pamięci operacyjnej (zalecane 16 GB lub więcej)
8 GB wolnego miejsca na dysku (zalecany dysk SSD)
karta graficzna: dla podstawowego widoku 3D kompatybilna z DirectX 9.0c i min. 1 GB RAM
dla zaawansowanego widoku 3D kompatybilna z DirectX 11 i min. 3 GB RAM
system: Windows 10 64-bit, Windows 11 64-bit
Warunki aktualizacji
licencja roczna nie obejmuje przejścia na kolejną wersję oprogramowania, natomiast zawiera bezpłatny dostęp do wszystkich poprawek/aktualizacji, wydawanych dla tej wersji programu.
Do działania programu aktualizacja ArCADia-KOMPONENT ŻELBETOWY do wersji 15 wymagany jest:
program ArCADia BIM LT 15 lub ArCADia BIM 15 lub ArCADia BIM PLUS 15.
dostęp do Internetu
Program wykorzystuje zabezpieczenia sieciowe. Do aktywacji programu konieczny jest dostęp do Internetu z dowolnego komputera z systemem Windows. Podczas aktywacji użytkownik może dokonać wyboru trybu pracy programu: z dostępem lub bez dostępu do Internetu (tryb offline).
Zobacz procedurę instalowania programów i obsługi licencji sieciowej [PDF.]
Klienci posiadający moduły branżowe oraz biblioteki obiektów systemu ArCADia BIM 10/11/12/14 w poprzednich wersjach, muszą je zaktualizować do wersji 15.
SKU: 1026 Dostępność: w magazynie
Klienci, którzy kupowali ten produkt, najczęściej wybierali także: