Roczne zapotrzebowanie ciepła użytkowego.

Rys 18.  
Okno do określenia Rocznego zapotrzebowania ciepła użytkowego.

Rodzaj budynku określony -  jest w Danych wejściowych programu.

 

Temperatury ciepłej wody (temperatura wody na zaworze czerpalnym)  - jest konieczne w celu wykonania obliczeń energii potrzebnej do przygotowania 1m3 ciepłej wody w systemie występującym w rozpatrywanym budynku  lub lokalu mieszkalnym.

 

W przypadku gdy zaznaczymy w budynkach wielorodzinnych, że używane są Wodomierze mieszkaniowe do rozliczania opłat za ciepłą wodę, wskaźniki jednostkowej dobowej ilość wody ciepłej qcw (o temperaturze 60ºC), używane w obliczeniach, zmniejszają się o 20%.

 

Liczba jednostek odniesieniaw zależności od tego z jakim budynkiem mamy do czynienia może to być: osoba, łóżko, miejsce noclegowe, uczeń, pracownik, pasażer, zwiedzający. Wartość wpisywana przez użytkownika lub obliczana przyciskiem Oblicz.

 

Rys 19.  
Liczba jednostek odniesienia- okno pomocnicze

Tabela ma możliwość dodawania nowych wierszy i usuwania istniejących.

Należy również wybrać za pomocą listy rozwijalnej:

Rodzaj lokalu/przeznaczenie z jakim mamy do czynienia, a nie znając dokładnej liczby mieszkańców w budynkach mieszkalnych,

 

Normową liczbę osób na lokal/powierzchnię -  możemy określić za pomocą podpowiedzi.

 

Liczba lokali oraz Powierzchnię Af podaje użytkownik. Pozostałe wartości w tabeli są wyliczane na podstawie wprowadzonych danych.

 

Rys 20.   Jednostkowe dobowe zużycie ciepłej wody użytkowej dla różnych typów budynków.

 

Jednostkowa dobowa ilość wody do podgrzania (jednostkowe dobowe zużycie ciepłej wody) - jest możliwa do określenia za pomocą przycisku Tablica, po naciśnięciu którego otworzy się odpowiednia tabela z Rozporządzenia.

Audytor będzie miał także możliwość podania własnej wartości.

 

Zapotrzebowanie ciepła - wyliczane jest na podstawie wprowadzonych danych w grupie Roczne zapotrzebowanie ciepła użytkowego na podstawie wzoru z rozporządzenia.